HAYMANA AİLE DESTEK MERKEZİ NİN AÇILIŞI YAPILDI
 
 
        Haymana Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanıp finanse edilen ve Haymana Halk Eğitim Merkezi ortaklığıyla yürütülen Aile Destek Merkezinin (ADEM) açılışı yapıldı. Proje, ilçemizdeki genç kızların ve ev hanımlarının kişisel gelişimlerini tamamlamalarını ve mesleki yeterlilik kazanmalarını hedeflemektedir.
 
        Bu hedef doğrultusunda proje merkezinde el sanatlarına dayalı çeşitli alanlarda mesleki eğitim kursları ve kişisel gelişim seminerleri verilerek yeterlilik kazandırılan hanımlarımızın özgüven sahibi bireyler olmaları sağlanırken aynı zamanda ev ekonomilerine katkı sağlayabilecekleri alanlarda mesleki beceri kazanmalarına da destek olunmaktadır.
 
        Proje hobi amaçlı sanatsal beceri kazanmak isteyen hanımları da kapsamaktadır. Proje kapsamındaki eğitim, kurs, etkinlik ve programlarla kadınlarımızın hem sağlıklı sosyal çevre oluşturmaları, hem psikolojik rahatlama sağlamaları hem de toplumsal duyarlılık ve vatandaşlık bilinci oluşturmaları hedeflenmektedir.
 
        Kadınlarımız kendilerini geliştirecek alanlarda eğitim görürken çocuklarının da sağlıklı akran ilişkileri geliştirmelerine ve sosyalleşmelerine katkı sunacak bir kreş ortamı bulunmaktadır.